2D - 3D МОДЕЛІ ВІД WAVIN EKOPLASTIK

Хочемо повідомити приємну новину, котра, сподіваємось, зацікавить інженерів-проектувальників в Україні. Тепер проектувальники будівель можуть безкоштовно скористатися бібліотекою 2D і 3D моделей труб та фітингів системи PPR, від компанії Wavin Ekoplastik, призначену для програмних комплексів, сумісних з продуктами Autodesk (Autocad, Revit, тощо).

Найбільший чеський виробник і постачальник пластикових трубопровідних систем одним з перших надав бескоштовний доступ до такої потрібної проектувальникам бібліотеки на своєму сайті, включаючи шаблони та інструменти, необхідні для створення 3D моделей трубопроводів, що знаходять застосування в сучасному проектуванні, заснованому на моделях – BIM (Building Information Modeling).

Проектувальники технічного обладнання будівель, перейшовши за посиланням клацніть сюди (після попередньої реєстрації в захищеному розділі для проектувальників) можуть скористатися повними бібліотеками моделей продуктів PPR Ekoplastik для Cad програм, наприклад, AutoCad. У форматах .dwg, як в 3D, так і в 2D. Далі в розпорядженні є бібліотека 3D моделей у форматах .rfa, призначених для безпосереднього використання в програмному забезпеченні Revit. Для більш комфортного використання моделей підготовано шаблон, що містить основні налаштуваня для користувача, а також відповідні інструменти і робочі техніки, призначені для проектування трубопроводів, технічного оснащення будівель. Крім російської версії у розпорядженні також є англійська мовна версія моделей і шаблонів.

«Ми прийняли рішення полегшити проектувальникам операцію з моделювання робіт, що донедавна забирала доволі багато часу, і надати їм доступ до матеріалів, що використовуються під час модельного проектування», – констатує Павло Сейдл, технічний фахівець компанії Wavin Ekoplastik, який вважає, що ці матеріали дозволять точно моделювати всі компоненти, з яких складаються трубопроводи.

Докладні матеріали проектувальники можуть використовувати під час моделювання в рамках технології BIM. Building Information Modeling – це інтелектуальна інформаційна модель будівлі, яка реалістично відображає цю будівлю, і одночасно з цим йдеться про цілеспрямований модулюючий процес створення і керування відомостями про будівлю протягом усього терміну його служби. Будь-які зміни створеної за технологією BIM моделі відбуваються в повністю параметричному режимі. Це означає, що зміна інформації в якій-небудь частині документації автоматично відіб’ється у всіх інших місцях.

«Дуже спрощено можна сказати, що в рамках програмного середовища, яка застосовує технологію BIM, на практиці кожна професія використовує свою специфічну платформу, причому між цими платформами забезпечена безпроблемна сумісність», – пояснює рішення Павло Сейдл, і уточнює: «Кожен фахівець даної професії використовує власну програму і проектує свою частину. При об’єднанні всіх частин виникає повна BIM модель будівлі ».

За словами Павла Сейдла можна очікувати, що технологія BIM стане довгостроковим баченням і концепцією в Україні, як вона вже стала в багатьох країнах світу. «BIM у нас викликає нові вимоги до робочих методів, змінить роль і відповідальність окремих учасників будівельного процесу – від архітекторів, проектувальників і підрядників до інвесторів та адміністраторів будівель», – переконаний фахівець Wavin Ekoplastik.

КАТЕГОРІЇ