ЗАПИТАННЯ - ВІДПОВІДІ

ВІДПОВІДІ НА НАЙЧАСТІШІ ЗАПИТАННЯ

На цій сторінці подано відповіді на найчастіші запитання, що турбують наших замовників та партнерів. Якщо Ви не знайшли серез переліку своєї відповіді, будь-ласка скористайтеся формою, що розташована внизу сторінки, або задайте Ваше питання представникові WAVIN Ekoplastik s.r.o в Україні у телефонному режимі.

Подейкують, що компанія WAVIN Ekoplastik має завод в Україні. Чи це так насправді?

Компанія WAVIN Ekoplastik s.r.o не мала, не має і поки що не планує відкривати виробництво в Україні. Наразі уся оригінальна продукція WAVIN Ekoplastik s.r.o що постачається в Україну, виробляється виключно в Чеській республіці (містечко Костелец-над-Лабем та Горні Почерніце). Якщо продавець розповідає Вам про "український, турецький, чи китайський Ekoplastik" - ми не радимо Вам купувати те, що він продає.

Чи можна застосовувати поліпропіленові труби WAVIN Ekoplastik для транспортування стисненого повітря?

Поліпропіленові труби WAVIN Ekoplastik можна застосовувати для транспортування стисненого повітря. Робочі параметри труб, згідно з нормами, такі ж самі як у випадку транспортування води. Однак слід приділити увагу фільтрації повітря в магістралі за компресорами, тому що можлива наявність залишкових масел може несприятливо впливати на трубопровідну лінію з поліпропілену.

Чи можна застосовувати поліпропіленові труби WAVIN Ekoplastik у харчовій промисловості?

Поліпропіленові труби й фітинги WAVIN Ekoplastik можна застосовувати у харчовій промисловості. Через свою хімічну інертність поліпропілен не має жодного впливу на більшість харчових продукців. Відповідні гігієнічні висновки ми можемо надати за запитом.

Чи можна застосовувати поліпропіленові труби WAVIN Ekoplastik в хімічних розподільчих системах?

Поліпропілен є матеріалом з високою хімічною стійкістю, яка наводиться в нормі DIN 8078, і яка залежить від типу, концентрації та температури хімікатів. Оцінку щодо можливості застосування елементів з поліпропілену у кожному конкретному випадку повинна зробити фірма, котра спеціалізується в галузі розробки промислових росподільчих систем, та володіє достатнім практичним досвідом у цій галузі і є достатньо компетентною для комплексної оцінки можливості застосування (стійкість матеріалу, фактори безпеки і конкретне місце застосування).

Як вирішується питання приєднання нових частин пластикового трубопроводу до вже існуючої магістралі?

Система WAVIN Ekoplastik дозволяє виконувати з’єднання з існуючими поліпропіленовими трубами за допомогою зварювання, з металевими трубами за допомогою різьбового з’єднання, або фланця. Для цього слід скористатися різьбовими перехідними з'єднаннями з нікельованої латуні. Перехідні фітинги з пластиковими різьбами призначені лише для тимчасового приєднання в рамках будівництва або на обмежений період часу. У місці приєднання (зокрема, до старого оцинкованого трубопроводу) ми рекомендуємо поставити механічний фільтр для захисту нової частини трубопроводу від механічних нечистот, які можуть пошкодити елементи арматури і забруднювати воду.

Чому WAVIN Ekoplastik не виробляє компенсаційні петлі діаметром понад 40 мм?

Труби з поліпропілену діаметрами більш ніж 40 мм вирізняються міцністю і компенсаційні петлі на діаметрах 50 мм і більше не є ефективними. Для діаметрів магістралей від 50 мм і більше слід застосовувати інші типи компенсаторів, а саме L, Z, U - компенсатори.

Чи мають поліпропіленові труби марки WAVIN Ekoplastik кисневий бар'єр?

Суцільнопластикові труби WAVIN Ekoplastik EVO, WAVIN Ekoplastik PP-R (PN10, PN16, PN20) та труби, армовані волокном WAVIN Ekoplastik Fiber Basalt Plus, WAVIN Ekoplastik Fiber Basalt Clima й WAVIN Ekoplastik Fiber (випускалася раніше) не мають кисневого бар'єру. Труби, армовані алюмінієм: WAVIN Ekoplastik Stabi Plus; WAVIN Ekoplastik Stabi (випускалася раніше); WAVIN Ekoplastik Therm Plus та WAVIN Ekoplastik Therm (випускалася раніше), завдяки армуванню алюмінієм, мають антидифузійний шар, що перешкоджає проникненню кисню в систему. Проте для систем опалення ми рекомендуємо використовувати й труби, що не мають кисневого бар’єру, так як пропорція кисню, що проникає саме через стінку труби настільки мізерна, що не має вирішального впливу на термін служби компонентів системи. На практиці, більшість кисню, що міститься в системі потрапляє в неї з водою в розчиненому вигляді, якщо вода попередньо не проходила відповідну підготовку (деаерацію), істотний відсоток кисню також потрапляє в систему через різьбові з’єднання запірної арматури.

Якщо все ж таки існують побоювання з приводу кисневої проникності системи трубопроводів з поліпропілену, та можливості впливу на інші компоненти системи - існує два можливих шляхи вирішення питання: 1) Застосування труб з кисневим бар’єром, або 2) Рекомендуємо ознайомитися з умовами гарантії виробників інших компонентів (котли, запірна арматура, тощо). Якщо в гарантійних умовах інших виробників немає обов’язкової вимоги до застосування труб з кисневим бар’єром - тоді можна використовувати будь-який тип пластикових труб WAVIN Ekoplastik, що розрахований на обрану область застосування.

Чи можна трубопроводи марки WAVIN Ekoplastik застосовувати для будівництва протипожежних водопроводів?

Труби й фітинги з поліпропілену включено до списку пожежної безпеки "C3" (за европейським класифікатором), тому вони не підходять для прокладання протипожежних водопроводів, за винятком таких конструкцій, що самі по собі забезпечують необхідну пожежну стійкість. У кожному разі про можливість застосування слід заздалегідь консультуватися з профільними фахівцями МНС України.

Чи припустимо використовувати труби Ekoplastik наповнені водою, в будинку, де періодично буде температура нижче за нуль?

Пластик за своєю молекулярною структурою більш пружний і гнучкий аніж будь-який метал, тому заморожування води в трубах за температур нижче за нуль припустиме, але за умови, що при цьому труби не будуть зазнавати будь-яких механічних навантажень. Декілька заморожувать вони точно витримають, але слід розуміти, що кожне заморожування поволі збільшує зношеність труб. Тому бажано або уникати заморожувань, або використовувати як теплоносій антифризи на основі етиленгліколю, або пропіленгліколю.

Маєте технічні питання?

Зв’яжіться будь-ласка з представником Wavin Ekoplastik s.r.o в Україні